| Názov školy | Základná škola v Púchove, Ulica Gorazdova 1174/2 |
| Adresa školy | Gorazdova 1174/2 |
| Telefón | 0424631339 |
| skola@zsgorazdpv.edu.sk | |
| WWW stránka | zsgorazdpv.edu.sk |
| Zriaďovateľ | Mesto Púchov |
| Priezvisko, meno | Telefón | Služ. mobil | ||
|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr. Viera Flimmelová | 042/4631339 | 0907779217 | vieraflimm@gmail.com |
| ZRŠ pre I.stupeň | PaedDr. Iveta Jesenská | 042/4631339 | ivetajesenska@zoznam.sk | |
| ZRŠ pre II. stupeň | Mgr. Jana Kucejová | 042/4631339 | jana.kucejova14@gmail.com |
| Titl., priezvisko, meno | Kontakt | |
|---|---|---|
| predseda | Mgr. Mária Marciňová | |
| pedagogickí zamestnanci | Mgr. Zuzana Račková | |
| ostatní zamestnanci | Anna Pavlisová | |
| zástupcovia rodičov | Ing. Jana Supeková | |
| Martina Crkoňová | ||
| Katarína Ondrišíková | ||
| Juraj Pelc | ||
| zástupca zriaďovateľa | Rudolf Marman | |
| Ivan Zahradový | ||
| Ing. arch. Daniela Šicová | ||
| Ján Poliach |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov | Poznámka |
|---|---|---|---|
| vedenie PK prírodovedných predmetov | Mgr. Mária Segešová | Ch, F, P, Tp | |
| vedenie PK spoločensko-vedných predmetov | Mgr. Monika Pojezdalová | G, D, Ov, Ev, Nv | |
| vedenie PK výchovných predmetov | Mgr. Peter Ruman | Hv, Vv, Tv | |
| vedenie MZ 1. - 4. ročník | Mgr. Zuzana Račková | ||
| vedenie MZ ŠKD | Mgr. Katarína Ďurovcová | ||
| vedenie PK Sj | Mgr. Kristína Jancová | ||
| vedenie PK Cj | Mgr. Gabriela Klinovská | ||
| vedenie PK M | Mgr. Daniela Chromeková |
Počet žiakov školy: 478
Počet tried: 23
Podrobnejšie informácie:
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 2 | 4 | 3 | 3 | 23 |
| počet žiakov | 45 | 39 | 49 | 44 | 64 | 47 | 72 | 54 | 64 | 478 |
| z toho ŠVVP | 1 | 2 | 0 | 5 | 4 | 3 | 4 | 1 | 2 | 22 |
| z toho v ŠKD | 40 | 30 | 24 | 11 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 107 |
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2012: 44/17
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2012: 45/18
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: 5/1
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2013
| Nižší ročník | 5.roč. | 6.roč. | 7.roč. | 8.roč. | 9.roč. | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet žiakov | 5 | 1 | 3 | 64 | 73 |
| Gym 8.roč | Gym 6.roč | Gym 4.roč | SOŠ | SPŠ | OU | Iné | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| prihlásení | 4 | 1 | 16 | 29 | 5 | 1 | 17 | 73 |
| prijatí | 4 | 1 | 16 | 29 | 5 | 1 | 17 | 73 |
| % úspešnosti | 100 % | 100 % | 100 % | 100 % | 100 % | 100 % | 100 % | 100 % |
| Trieda | ANJ | ANJ 2 | BIO | CvCh | CZM | CZS | DEJ | DOV | ETV | FYZ | GEO | HUV | CHEM | INV | INF |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | 1 | 1 | 1 | ||||||||||||
| 1.B | 1 | 1 | 1 | ||||||||||||
| 2.A | 1,05 | 1,16 | 1 | 1 | |||||||||||
| 2.B | 1,05 | 1 | 1 | 1 | |||||||||||
| 3.A | 1,13 | 1 | 1 | ||||||||||||
| 3.B | 1,48 | 1 | 1 | ||||||||||||
| 4.A | 1,62 | 1 | 1 | ||||||||||||
| 4.B | 1,5 | 1 | 1 | ||||||||||||
| 5.A | 1,57 | 1,14 | 1,05 | 1,19 | 1 | 1 | |||||||||
| 5.B | 1,35 | 1,05 | 1,15 | 1,2 | 1 | 1 | |||||||||
| 5.C | 2,23 | 1,55 | 1,32 | 2,23 | 1 | 1 | |||||||||
| 6.A | 2 | 1,2 | 1,6 | 1,8 | 1,76 | 1 | 1 | ||||||||
| 6.C | 2,45 | 1,91 | 1,59 | 2,14 | 2 | 1 | 1 | ||||||||
| 7.A | 2 | 3 | 1,24 | 1,35 | 1,82 | 1,94 | 1 | 1,76 | |||||||
| 7.B | 2,09 | 1,5 | 1,52 | 1,56 | 2,08 | 2,04 | 1 | 1,92 | |||||||
| 7.C | 2 | 2 | 2,15 | 1,77 | 2,38 | 2,77 | 1 | 2,46 | |||||||
| 7.D | 2,73 | 1 | 1,94 | 1,94 | 2,53 | 2,53 | 1 | 2,53 | |||||||
| 8.A | 2 | 1,35 | 1,55 | 2,1 | 1,95 | 2,15 | |||||||||
| 8.B | 1,78 | 2,5 | 1,1 | 1,1 | 1,48 | 1,57 | 1,48 | ||||||||
| 8.C | 2 | 2 | 1,54 | 1,62 | 2,23 | 2,31 | 2,31 | ||||||||
| 9.A | 1,43 | 1,35 | 1,48 | 1,87 | 1 | 1,87 | 1 | ||||||||
| 9.B | 1,86 | 2,5 | 2,11 | 2,21 | 2,42 | 1,53 | 2,74 | 1 | |||||||
| 9.C | 2,69 | 1,5 | 2,14 | 2,05 | 2,81 | 2 | 2,9 | 1 |
| Trieda | ANJ-k | NEJ-k | MAT | NAV | NEJ | NEJ 2 | OBN | OBV | Pč | PRV | PRI | PRI | Pros. | Prv | REG |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | 1,04 | 1 | |||||||||||||
| 1.B | 1,09 | 1 | |||||||||||||
| 2.A | 1,26 | 1,05 | |||||||||||||
| 2.B | 1,05 | 1 | |||||||||||||
| 3.A | 1,21 | 1,21 | 1 | ||||||||||||
| 3.B | 1,3 | 1,52 | 1,04 | ||||||||||||
| 4.A | 1,81 | 1 | 1,38 | 1,38 | |||||||||||
| 4.B | 1,41 | 1 | 1,41 | 1 | |||||||||||
| 5.A | 1,52 | 1 | |||||||||||||
| 5.B | 1,4 | 1 | |||||||||||||
| 5.C | 2,23 | 1 | |||||||||||||
| 6.A | 2,12 | 2 | 1,88 | ||||||||||||
| 6.C | 2,27 | 1,9 | 2 | ||||||||||||
| 7.A | 1,88 | 3 | 1,67 | 1,18 | |||||||||||
| 7.B | 2,08 | 2,5 | 2 | 1,36 | |||||||||||
| 7.C | 2,62 | 3 | 2,09 | 1,85 | |||||||||||
| 7.D | 2,59 | 3 | 2,5 | 1,76 | |||||||||||
| 8.A | 2,3 | 3 | 1,71 | 1,75 | |||||||||||
| 8.B | 1,71 | 2 | 1 | 1,52 | |||||||||||
| 8.C | 2,54 | 2,5 | 1,5 | 1,92 | |||||||||||
| 9.A | 1,91 | 1,18 | 1,22 | ||||||||||||
| 9.B | 2,63 | 3 | 1,71 | 1,68 | |||||||||||
| 9.C | 2,38 | 2,2 | 1,89 | 2 |
| Trieda | RUJ 2 | SJL | Spr | SVP | Šp | TCHV | TEP/PEP | TECH | TŠv | TEV | Vd | VLA | VUM | VYV | ZEM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | 1,13 | 1 | 1 | 1 | |||||||||||
| 1.B | 1,32 | 1 | 1 | 1 | |||||||||||
| 2.A | 1,32 | 1 | 1 | 1,11 | 1 | ||||||||||
| 2.B | 1,05 | 1 | 1 | 1 | 1 | ||||||||||
| 3.A | 1,33 | 1 | 1 | 1,17 | 1 | ||||||||||
| 3.B | 1,7 | 1 | 1 | 1,26 | 1 | ||||||||||
| 4.A | 1,67 | 1 | 1 | 1,9 | 1,1 | ||||||||||
| 4.B | 1,55 | 1,05 | 1 | 1,59 | 1 | ||||||||||
| 5.A | 1,48 | 1 | 1,19 | 1 | |||||||||||
| 5.B | 1,35 | 1 | 1,05 | 1 | |||||||||||
| 5.C | 1,91 | 1 | 1,05 | 1 | |||||||||||
| 6.A | 1,67 | 2,16 | 1 | 1,16 | 1 | ||||||||||
| 6.C | 1,64 | 2,05 | 1 | 1 | 1 | ||||||||||
| 7.A | 2 | 2,18 | 1 | 1 | 1 | 1,38 | 1 | ||||||||
| 7.B | 2,17 | 2,08 | 1 | 1 | 1 | 1,32 | 1,12 | ||||||||
| 7.C | 2,23 | 1 | 1 | 1 | 1,54 | 1 | |||||||||
| 7.D | 2,5 | 2,53 | 1 | 1 | 1 | 1,06 | 1,12 | ||||||||
| 8.A | 1,85 | 2,05 | 1 | 1 | 1 | 1,2 | 1,05 | ||||||||
| 8.B | 1,63 | 2,1 | 1 | 1 | 1 | 1,05 | 1,05 | ||||||||
| 8.C | 2,5 | 2,23 | 1,08 | 1 | 1 | 1,15 | 1,23 | ||||||||
| 9.A | 2,25 | 1,87 | 1 | 1,2 | 1 | ||||||||||
| 9.B | 2,5 | 2,37 | 1 | 1,56 | 1 | ||||||||||
| 9.C | 2,1 | 2,43 | 1,14 | 1,24 | 1,52 |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| 1.A | 23 | 23 | 0 | 0 |
| 1.B | 22 | 21 | 1 | 0 |
| 2.A | 19 | 19 | 0 | 0 |
| 2.B | 20 | 19 | 0 | 1 |
| 3.A | 25 | 24 | 0 | 1 |
| 3.B | 24 | 23 | 0 | 1 |
| 4.A | 21 | 21 | 0 | 0 |
| 4.B | 23 | 22 | 0 | 1 |
| 5.A | 21 | 21 | 0 | 0 |
| 5.B | 21 | 20 | 0 | 1 |
| 5.C | 22 | 22 | 0 | 0 |
| 6.A | 25 | 25 | 0 | 0 |
| 6.C | 22 | 22 | 0 | 0 |
| 7.A | 17 | 17 | 0 | 0 |
| 7.B | 25 | 25 | 0 | 0 |
| 7.C | 13 | 13 | 0 | 0 |
| 7.D | 17 | 17 | 0 | 0 |
| 8.A | 20 | 20 | 0 | 0 |
| 8.B | 21 | 21 | 0 | 0 |
| 8.C | 13 | 13 | 0 | 0 |
| 9.A | 23 | 23 | 0 | 0 |
| 9.B | 20 | 19 | 0 | 1 |
| 9.C | 21 | 21 | 0 | 0 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | 23 | 1093 | 47,52 | 1093 | 47,52 | 0 | 0,00 |
| 1.B | 22 | 1294 | 58,82 | 1294 | 58,82 | 0 | 0,00 |
| 2.A | 19 | 634 | 33,37 | 634 | 33,37 | 0 | 0,00 |
| 2.B | 20 | 1119 | 58,89 | 1119 | 58,89 | 0 | 0,00 |
| 3.A | 25 | 1439 | 59,96 | 1439 | 59,96 | 0 | 0,00 |
| 3.B | 24 | 1403 | 61,00 | 1403 | 61,00 | 0 | 0,00 |
| 4.A | 21 | 1085 | 51,67 | 1085 | 51,67 | 0 | 0,00 |
| 4.B | 23 | 907 | 41,23 | 907 | 41,23 | 0 | 0,00 |
| 5.A | 21 | 947 | 45,10 | 947 | 45,10 | 0 | 0,00 |
| 5.B | 21 | 854 | 42,70 | 854 | 42,70 | 0 | 0,00 |
| 5.C | 22 | 1462 | 66,45 | 1449 | 65,86 | 13 | 0,59 |
| 6.A | 25 | 1632 | 65,28 | 1632 | 65,28 | 0 | 0,00 |
| 6.C | 22 | 1875 | 85,23 | 1864 | 84,73 | 11 | 0,50 |
| 7.A | 17 | 1535 | 90,29 | 1533 | 90,18 | 2 | 0,12 |
| 7.B | 25 | 2167 | 86,68 | 2166 | 86,64 | 1 | 0,04 |
| 7.C | 13 | 1885 | 145,00 | 1823 | 140,23 | 62 | 4,77 |
| 7.D | 17 | 1497 | 88,06 | 1491 | 87,71 | 6 | 0,35 |
| 8.A | 20 | 1311 | 65,55 | 1307 | 65,35 | 4 | 0,20 |
| 8.B | 21 | 1839 | 87,57 | 1839 | 87,57 | 0 | 0,00 |
| 8.C | 13 | 1477 | 113,62 | 1461 | 112,38 | 16 | 1,23 |
| 9.A | 23 | 2412 | 104,87 | 2412 | 104,87 | 0 | 0,00 |
| 9.B | 20 | 1780 | 93,68 | 1780 | 93,68 | 0 | 0,00 |
| 9.C | 21 | 2638 | 125,62 | 2558 | 121,81 | 80 | 3,81 |
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť v % | Priemerný počet bodov |
|---|---|---|---|
| Monitor SJL | 63 | 69,02 % | 17,25 |
| Monitor MAT | 63 | 60,56 % | 12,11 |
| Učebný variant | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet tried v ročníku | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 2 | 4 | 3 | 3 | 23 |
| ISCED 2 - športová trieda | 5.C | 6.C | 7.CD | 8.C | 9.C | 6 | ||||
| ISCED 1 | 1.AB | 2.AB | 3.AB | 4.AB | 8 | |||||
| ISCED 2 | 5.AB | 6.A | 7.AB | 8.AB | 9.AB | 9 |
| Počet tried | Počet žiakov | Počet individ. integrovaných | |
|---|---|---|---|
| Nultého ročníka | 0 | 0 | 0 |
| Prvého ročníka | 2 | 45 | 0 |
| Bežných tried | 17 | 362 | 18 |
| Športových tried | 6 | 111 | 3 |
| Žiaci v zahraničí | 0 | 6 | 0 |
| Spolu | 23 | 479 | 21 |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP | 36 | 15 | ||
| DPP | 2 | 0 | ||
| Znížený úväzok | 3 | 0 | ||
| ZPS | 0 | 0 | ||
| Na dohodu | 6 | 0 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 0 | 31 | 31 |
| vychovávateľov | 0 | 4 | 4 |
| asistentov učiteľa | 0 | 1 | 1 |
| spolu | 0 | 36 | 36 |
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|
| 1.AB | Anglický jazyk | 2 |
| 2.AB | Anglický jazyk | 2 |
| 3.AB | Anglický jazyk | 6 |
| 2.AB,3.AB,4.AB | Informatická výchova | 9 |
| 5.BC | Slovenský jazyk | 10 |
| 6.A | Ruský jazyk | 1 |
| 5.ABC,6.AC,8.ABC,9.ABC | Občianska výchova | 11 |
| 7.BCD | Fyzika | 6 |
| 8.ABC, 9.ABC | Výchova umením | 6 |
| 6.C,7.CD | Výtvarná výchova | 3 |
| 9.B | Telesná výchova | 2 |
| 7.ABCD,8.C | Svet práce | 3 |
| 5.ABC,6.AC,9.ABC | Informatika | 10 |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| 1.kvalifikačná skúška | 1 | 0 |
| 2.kvalifikačná skúška | 0 | 0 |
| štúdium školského manažmentu | 1 | 0 |
| špecializačné inovačné štúdium | 4 | 0 |
| špecializačné kvalifikačné | 0 | 0 |
| aktualizačné | 2 | 0 |
| doplňujúce pedagogické | 0 | 0 |
| vysokoškolské pedagogické | 0 | 0 |
| vysokoškolské nepedagogické | 0 | 0 |
| Názov súťaže | okr. kolo | reg. kolo | kraj. kolo | celoslovenské kolo |
|---|---|---|---|---|
| Cezpoľný beh | 2. miesto | |||
| Basketbal-chlapci | 3. miesto | |||
| Stolný tenis - chlapci | 3. miesto | |||
| Malý futbal - ml. žiaci Dôvera | 1. miesto | 2. miesto | 3. miesto | |
| Malý futbal - st. žiaci Jednota COOP | 1. miesto | 3. miesto | ||
| Volejbal - chlapci | 1. miesto | 1. miesto | 2. miesto | |
| Volejbal - dievčatá | 1. miesto | 2. miesto | ||
| Vybíjaná - dievčatá | 3. miesto | |||
| Gymnastický štvorboj: | ||||
| kat. B - chlapci | 2. miesto | |||
| kat. B - dievčatá | 1. miesto | 1. miesto | 3. miesto | |
| Atletika: | ||||
| chlapci - skok do diaľky | 1. a 3. miesto | |||
| chlapci - skok do výšky | 2. miesto | |||
| chlapci - štafeta | 3. miesto | |||
| dievčatá - hod kriketovou loptičkou | 3. miesto | |||
| Dejepisná olympiáda: | ||||
| 8. ročník | 1. miesto | |||
| 9. ročník | 1. a 2. miesto | |||
| Geografická olympiáda: | ||||
| 5. ročník | 1. a 2. miesto | |||
| Biologická olympiáda - kat. D | 2. a 3. miesto | |||
| Biblická olympiáda - katolícka | 1.miesto | 9. miesto | ||
| Matematická olympiáda: | ||||
| 5. ročník | 3. miesto | |||
| 7. ročník | 1. miesto | |||
| 8. ročník | 3. miesto | |||
| Pytagoriáda: | ||||
| 3. ročník | 2. miesto | |||
| 8. ročník | 3. miesto | |||
| Šaliansky Maťko | 1. miesto | |||
| Rozprávkové vretienko | 1. a 3. miesto | 2. miesto | 5. miesto | |
| Hviezdoslavov Kubín | 1., 2. a 3. miesto | 2. miesto | ||
| Biblia očami detí | 1. miesto | |||
| Európa v škole | 1. a 3. miesto |
Výstava ovocia a zeleniny, Výstava svetlonosov a šarkanov, Deň knižníc, Vianočná burza - vianočné pozdravy, Veľkonočná burza, kultúrny program na Mikulášskom a Veľkonočnom jarmoku v meste, Maškarný ples v ŠKD, Valentínska kartička, dejepisná a prírodopisná výstava, výstava ku Dňu Zeme, Akadémia 9. ročníka, Besiedka ku Dňu matiek, Malý policajt, Správny chlapec - správne dievča 1. ročníka, Olympijský festival detí a mládeže Slovenska, Fašiangy v škole, Zlínsky Vorvaň 2012, Stratené rozprávky Považia, Športový deň - návšteva Športcentra.
A) Dlhodobé
Náš svet bez drogy - podpora prevencie drogových závislostí. V tomto školskom roku sme projekt opäť podporili nasledovnými akciami: "Týždeň boja proti drogám" (videoprojekcia, výstava, súťaž), "Povedz drogám nie" - výstava, "Prečo som na svete rád" - výtvarná súťaž, protidrogový koncert pre II.stupeň.
Škola podorujúca zdravie - podporovať zdravý životný štýl, zručnosti a návyky na podporu zdravia, zmysluplné využívanie voľného času... K tomuto projektu sme prispeli výsadbou drevín v areáli školy, zberom papiera a ekopakov, výstavou ovocia a zeleniny.
Infovek - rozvíja počítačovú gramotnosť a informatizáciu základného školstva, prácu s internetom, pedagógovia a žiaci majú možnosť zúčastniť sa vzdelávacích aktivít v oblasti počítačovej techniky.
B) Krátkodobé
Správaj sa normálne - projekt polície SR zameraný na prevenciu kriminality mládeže.
Choď za slnkom, neži v tme! - projekt pre 5. ročník zameraný protidrogovú prevenciu.
Dátum poslednej inšpekčnej kontroly: 20. - 22.02.2013
Druh inšpekcie: tematická inšpekcia zameraná na stav a úroveň školskej integrácie v základnej škole.
- priestory školy
Škola má 23 tried a tieto odborné učebne: chémie, fyziky, prírodopisu, geografie, tri učebne informatiky, školské dielne, dve učebne pre cudzie jazyky, hudobnú výchovu, audioučebňu, školský klub detí - tri herne, cvičnú kuchynku, tri telocvične, športový areál, viacúčelové ihrisko, minidopravné ihrisko a učebňu
v prírode. Pokračovali sme vo výmene dlažby na hornej chodbe, vymaľovali sa niektoré triedy a náraďovňa v telocvični, menilo sa osvetlenie v piatackych triedach a v školskej jedálni, zabezpečili sme nové šatňové skrinky pre 1. stupeň. Vymenili sa poškodené žalúzie v triedach a odborných učebniach.
- učebné pomôcky
Škola využíva vo výchovno-vzdelávacom procese množstvo technických pomôcok: dataprojektory s premietacími plátnami, video, notebooky, DVD prehrávač, CD prehrávače, magnetofóny, televízory, počítače s prístupom na internet, interaktívna tabuľa, skenery, tlačiarne a kopírky. Nakupujeme a obnovujeme učebné pomôcky a výučbové počítačové programy pre jednotlivé predmety a ročníky. V tomto školskom roku sme zakúpili nové tabule, telocvičný materiál, hračky a koberce do ŠKD, mapy, odborná literatúra.
- potreby a pripravované plány
V najbližšom období plánujeme zriadiť videoučebňu s dataprojektorom, dokončiť rekonštrukcie veľkých chodieb a výmenu zárubní a dvier na 1. stupni, zakúpiť interaktívnu tabuľu a doplniť nábytok do tried pre žiakov.
| 1.Dotácie zo ŠR na žiakov | |
| Celková dotácia | 630 931,46 |
| A.MZDY | 390 384,23 |
| - tarifné mzdy | 335 475,26 |
| - osobné príplatky | 35 918,60 |
| - funkčné príplatky | 15 415,79 |
| - odmeny (jubileum) | 1 213,50 |
| - nadčasy | 2 361,08 |
| B. ODVODY | 140 188,77 |
| C. PREVÁDZKOVÉ NÁKLADY | 99 576,28 |
| - cestovné | 716,90 |
| - energie, voda, telekomunikácie | 17 443,69 |
| - materiál | 20 883,85 |
| - údržba | 33 055,78 |
| - služby | 27 476,06 |
| D. BEŽNÉ TRANSFERY | 782,18 |
| 2. PRÍSPEVKY OD RODIČOV ŠKD | |
| Celkový príjem | 6 700,64 |
| použitie : | |
| - teplo | 3 737,68 |
| - pomocky ŠKD | 2 962,96 |
| 3.FINANČNÉ PROSTRIEDKY NA VZDELÁVACIE POUKAZY | |
| Celková dotácia | 12 882,00 |
| použitie : | |
| - teplo | 2 728,39 |
| - materiálové vybavenie | 497,11 |
| - súťaže | 346,50 |
| - mzdové náklady | 9 310,00 |
| 4. FINANČNÉ PRÍSPEVKY OD RODIČOV | |
| Celkový príjem: | 9 580,92 |
| použitie: | |
| - pomôcky a projekty | 3 884,00 |
| - výzdoba školy | 70,84 |
| - súťaže a olympiády | 994,53 |
| - sladkosti Mikuláš a MDD | 353,96 |
| - školský klub detí | 79,82 |
| - lyžiarsky výcvik | 400,00 |
| - opravy | 519,05 |
| - knižné odmeny | 360,62 |
| - súťažné akcie školy (fašiangy, karneval, Deň matiek, paralympijský deň, Akadémia 9. ročníka | 333,30 |
| - knihy do knižnice | 60,93 |
| - náklady združenia | 66,50 |
| 5. INÉ FINANČNÉ PROSTRIEDKY | |
| Celkový príjem : | 7 482,73 |
| - nájom | 7 449,76 |
| - úroky | 32,97 |
| Použitie : | |
| - energie | 3 724,48 |
| - výpočtová technika | 232,50 |
| - všeobecný materiál | 243,71 |
| - údržba škôl, škol. zariadení | 3 282,04 |
- úspešne sme zvládli novú reformu školstva od 1. po 9. ročník,
- skvalitnili sme výchovno-vzdelávací proces novými učebnými pomôckami,
- venovali sme zvýšenú pozornosť integrovaným žiakom pomocou asistent učiteľa, ktorý sa v zvýšenej miere mohol individuálne venovať niektorým integrovaným žiakom priamo na vyučovaní,
- naši učitelia si mohli i naďalej dopĺňať svoje vzdelanie,
- naďalej sme pokračovali v estetizácii interiéru a exteriéru školy.
Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky:
- súťaže a olympiády - v rámci okresu sme vo vedomostných a kultúrnych súťažiach umiestnili na 4. mieste a v športových súťažiach na 4. mieste v rámci okresu.
- kvalifikovanosť - v škole nepracoval žiadny nekvalifikovaný pedagóg,
- asistent učiteľa - tretí rok je na škole zriadená funkcia asistenta učiteľa pre integrované deti, čo sa prejavilo na výsledkoch žiakov. .
Oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň výchovy a vzdelávania zlepšiť:
- doplniť výpočtovú techniku - vzhľadom na neustálu modernizáciu vyučovacieho procesu plánujeme zriadiť ďalšiu videoučebňu a obnoviť počítačovú techniku v pôvodných počítačových učebniach.
Podľa našich dostupných informácii všetci žiaci po ukončení základného vzdelania pokračujú v štúdiu na stredných školách rôzneho typu.
Žiaci majú v škole vyhovujúce hygienické podmienky, je dodržaný časový režim prestávok a poradia vyučovacích hodín.
Triedy a odborné učebne svojou veľkosťou vyhovujú normám predpísaným pre daný počet žiakov.
Škola ponúka mliečnu desiatu a obedy, ktoré spľňajú všetky predpísané normy a nutričné hodnoty.
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Vedúci |
|---|---|---|
| Angličtina a počítačové hry | 15 | Mgr. Mária Šabíková |
| Florbal | 25 | Mgr. Ivan Urban |
| Hry na internete | 15 | Mgr. Alena Čepáková |
| Internet a PC | 20 | Mgr. Daniela Rojková |
| Internet a počítačové hry | 10 | Mgr. Peter Bílik |
| Internet a počítačové hry 2 | 15 | Mgr. Dominika Flimmelová |
| Internet, HotPot | 10 | Mgr. Monika Pojezdalová |
| Matematický - 4. ročník | 15 | Mgr. Anna Hantáková |
| Matematický - 7. ročník | 20 | Mgr. Dagmar Babincová |
| Plavecký | 10 | Mgr. Peter Ruman |
| Plavecký - pokročilí | 14 | Mgr. Peter Bílik |
| Počítačové "všeličo" | 10 | Mgr. Judita Bednárová |
| Počítačový | 10 | Mgr. Marica Jurenková |
| Počítačový - 1. stupeň | 20 | Mgr. Miroslava Pokojová |
| Počítačový - 1. stupeň 2 | 20 | Mgr. Zuzana Račková |
| Pohybové hry - 1. stupeň | 25 | Mgr. Jana Chromá |
| Práca s PC - 1. stupeň | 15 | Mgr. Jana Očkajová |
| Prírodovedno-turistický | 10 | Mgr. Mária Segešová |
| Prírodovedný | 10 | Ing. Eva Šimšálková |
| Slovenčina - testovanie 9. roč. | 50 | Mgr. Kristína Jancová |
| Starostlivosť o domáce zvieratká | 15 | Mgr. Dominika Flimmelová |
| Šikovné ruky - 1. stupeň | 15 | Mgr. Alena Čepáková |
| Šikovné ruky - 2. stupeň | 10 | Mgr. Monika Pojezdalová |
| Školský časopis | 10 | Mgr. Gabriela Klinovská |
| Športový - 1. stupeň | 20 | Mgr. Daniela Žiačiková |
| Turistický - 2. stupeň | 5 | Mgr. Marica Jurenková |
| Volejbalový | 10 | Ivan Štefko |
| Vybíjaná - dievčatá | 14 | Mgr. Daniela Rojková |
Škola v spolupráci s Radou rodičov organizovala tieto akcie: Mikuláš, MDD, Vianočná a Veľkonočná burza, zbery, výlety a exkurzie. Rada rodičov pomáha spolufinancovať lyžiarsky výcvik žiakov 7. ročníka, prepravu žiakov na súťaže, odmeny žiakov za súťaže a olympiády.
Prezentácia stredných škôl, návšteva žiakov 1. ročníka deťmi z materskej škôlky, Deň otvorených dverí na radnici a v Župnom dome, Dni otvorených dverí na jednotlivých stredných školách, besedy s mestskou políciou v predmete dopravná výchova, projekty Polície SR, Mikulášsky a Veľkonočný jarmok, akcie organizované CVČ, Domom kultúry a zriaďovateľom.
Vypracoval: Mgr. Viera Flimmelová
V Púchove, 4. októbra 2013
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 7. októbra 2013
Rada školy odporúča zriaďovateľovi Mestu Púchov
schváliť - neschváliť
Správu o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach za školský rok 2012/2013.
..............................................................................
Mgr. Mária Marciňová - predseda Rady školy pri Základnej škole Púchov, Ul. Gorazdova 1174/2
Mesto Púchov ako zriaďovateľ Základnej školy v Púchove, Ul. Gorazdova 1174/2
schvaľuje - neschvaľuje
Správu o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach Základnej školy v Púchove, Ul. Gorazdova 1174/2 za školský rok 2012/2013.
................................................
Mgr. Marián Michalec - primátor Mesta Púchov
Powered by aSc EduPage