• Školská psychologička

• Mgr. Martina Kamenická

Kontakt:

psychologicka.zsgorazdova@gmail.com

V základnej škole som k dispozícii nielen žiakom, ale aj pedagógom a  Vám rodičom.

Kto je školský psychológ ?

Psychológ nečíta myšlienky a ani  nepozná všetky  riešenia na vaše problémy, ale môže pomôcť v spoločnom hľadaní vhodných riešení. Psychológ  nesúdi, ani nehodnotí.  Dôležitou metódou mojej práce je vzťah dôverymlčanlivosť, ktorá sa vzťahuje na väčšinu problémov a je v súlade z etickým kódexom školského psychológa.

Školský psychológ nepracuje iba jednotlivo, ale s celým systémom školy.

Cieľom mojej práce je hlavne vykonávať prevenciu prostredníctvom besied a diskusií.

U školského psychológa je možnosť sa dieťaťu venovať aj individuálne. Individuálne poradenstvo je dieťaťu poskytnuté, ak dieťa vyhľadá psychológa samé alebo po dohode s rodičom. O individuálne poradenstvo pre žiaka môže požiadať aj pedagóg, ak to situácia vyžaduje.

Ako školský psychológ môžem vykonávať aj orientačnú diagnostiku. Pomocou psychodiagnostických metód  spoločne môžeme so žiakom pracovať na vhodnom učebnom štýle, posilňovať  pozitívne vlastnosti,  prispôsobiť štýl a pod.

Žiaci majú možnosť využiť internetové poradenstvo pre žiakov. Stačí napísať na e-mailovu adresu psychologicka.zsgorazdova@gmail.com

Zvyčajne do 24 - 48 hodín odpoviem. Záleží od obsahu e-mailu. Rodičia majú možnosť využiť vyššie spomínaný e- mail alebo prioritne edupage.

Kedy sa môžete na mňa obrátiť?

Kedykoľvek máte pocit, že by to pre Vás mohlo byť užitočné.

Napr. rodičia

- ak vaše dieťa  má horšie známky, ako by ste očakávali,

- ak máte podozrenie, že s vaším dieťaťom sa niečo deje,

- ak  vaše dieťa odmieta chodiť do školy , nemôže spávať, bolieva ho ráno bruško, hlavička a pod.,

- ak sa vo vašej rodine zmenila situácia a mohlo by to mať negatívny dopad na vaše dieťa a potrebujete poradiť, ako ďalej,

- ak máte výchovné problémy s vaším dieťaťom,

- ak máte na mňa akékoľvek iné otázky.

Napr. žiaci

• Nejde ti učenie.
          • Nerozumieš si so spolužiakmi.
          • Niečo ťa trápi a chcel by si sa s niekým o tom porozprávať  bez toho, aby si sa bál, že to prezradí ostatným .
          • Nevieš, kam ísť na strednú školu.
          • Ak sa potrebuješ porozprávať a nemáš s kým .
          • Cítiš sa nanič a nevieš ani prečo.
          • Stalo sa niečo zlé a nevieš si s tým poradiť.

Kde ma nájdete?

1. poschodie oproti  siedmackým  triedam.

Kedy ma nájdete ?

07:30 – 14:30 hod. (neskôr vždy podľa individuálnej dohody)

Najlepšie je sa dohodnúť na stretnutí vopred.

Rozhodli ste sa, že to skúsite?

Teším sa na spoločnú spoluprácu J

• Základná škola
      • 042/4631 339 - kancelária 042/4710 471 - riaditeľka školy 0901 704 314 - zástupkyne RŠ 042/4632 761 - školská jedáleň
      • Gorazdova 1174/2 020 01 Púchov Slovakia