| Názov školy | Základná škola v Púchove, Ulica Gorazdova |
| Adresa školy | Gorazdova 1174/2 |
| Telefón | 0424631339 |
| skola@zsgorazdpv.edu.sk | |
| WWW stránka | zsgorazdovapuchov.edupage.org |
| Zriaďovateľ | Mesto Púchov |
| Priezvisko, meno | Telefón | Služ. mobil | ||
|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr. Viera Flimmelová | 042/4631339 | 0907779217 | vieraflimm@gmail.com |
| ZRŠ pre I.stupeň | PaedDr. Iveta Jesenská | 042/4631339 | ivetajesenska@zoznam.sk | |
| ZRŠ pre II. stupeň | Mgr. Jana Kucejová | 042/4631339 | jana.kucejova14@gmail.com |
| Titl., priezvisko, meno | Kontakt | |
|---|---|---|
| predseda | Mgr. Mária Marciňová | |
| pedagogickí zamestnanci | Mgr. Zuzana Račková | |
| ostatní zamestnanci | Anna Pavlisová | |
| zástupcovia rodičov | Ing. Jana Supeková | |
| Martina Crkoňová | ||
| Ing. Katarína Ondrišíková | ||
| Juraj Pelc | ||
| zástupca zriaďovateľa | Miroslav Rosina | |
| Ing. E. Joachymstálová | ||
| Ing. arch. Daniela Šicová | ||
| iní | Mgr. Gabriela Gáliková |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov | Poznámka |
|---|---|---|---|
| vedenie PK prírodovedných predmetov | Mgr. Mária Segešová | Ch, F, P, Tp | |
| vedenie PK spoločensko-vedných predmetov | Mgr. Monika Pojezdalová | G, D, Ov, Ev, Nv | |
| vedenie PK výchovných predmetov | Mgr. Peter Ruman | Hv, Vv, Tv | |
| vedenie MZ 1. - 4. ročník | Mgr. Zuzana Račková | ||
| vedenie MZ ŠKD | Drahomíra Dudášová | ||
| vedenie PK Sj | Mgr. Kristína Jancová | ||
| vedenie PK Cj | Mgr. Judita Bednárová | ||
| vedenie PK M | Mgr. Daniela Chromeková |
Počet žiakov školy: 535
Počet tried: 25
Podrobnejšie informácie:
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 3 | 3 | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 25 |
| počet žiakov | 50 | 51 | 43 | 57 | 56 | 66 | 63 | 86 | 63 | 535 |
| z toho ŠVVP | 1 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 3 | 3 | 1 | 16 |
| z toho v ŠKD | 32 | 34 | 12 | 8 | 86 |
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2009: 50/28
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2009: 50/28
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: 5/0
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2010
| Nižší ročník | 5.roč. | 6.roč. | 7.roč. | 8.roč. | 9.roč. | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet žiakov | 1 | 2 | 63 | 66 |
| Gym 8.roč | Gym 6.roč | Gym 4.roč | SOŠ | SOU | OU | Iné | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| prihlásení | 16 | 29 | 17 | 2 | 2 | 66 | ||
| prijatí | 16 | 29 | 17 | 2 | 2 | 66 | ||
| % úspešnosti | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
| Trieda | ANJ | ANJ 2 | BIO | CZM | CZS | DEJ | DOV | ETV | FYZ | GEO | HUV | CHEM | INV | INF | ANJ-k |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 1 | 1,05 | 1 | ||||||||||||
| I.B | 1,06 | 1 | 1 | ||||||||||||
| I.C | 1,09 | 1 | 1 | ||||||||||||
| II.A | 1,06 | 1 | 1 | 1 | |||||||||||
| II.B | 1,06 | 1 | 1 | 1 | |||||||||||
| II.C | 1,07 | 1 | 1 | 1 | |||||||||||
| III.A | 1,3 | 1 | |||||||||||||
| III.B | 1,3 | 1 | |||||||||||||
| IV.A | 1,33 | 1 | |||||||||||||
| IV.B | 1,12 | 1 | |||||||||||||
| V.A | 1,57 | 1,27 | 1,14 | 1,68 | 1 | 1 | |||||||||
| V.B | 1,83 | 1,14 | 1,14 | 1,48 | 1 | 1 | |||||||||
| V.C | 1,9 | 1,43 | 1,5 | 2,07 | 1 | 1 | |||||||||
| VI.A | 1,86 | 1,55 | 1,32 | 1,36 | 1,55 | 1 | 1,41 | 1 | |||||||
| VI.B | 1,93 | 1,5 | 1,75 | 1,35 | 1,75 | 1,55 | 1 | 1,3 | 1 | ||||||
| VI.C | 2,18 | 1 | 2 | 1,45 | 2,05 | 1,64 | 1 | 1,86 | 1 | ||||||
| VII.A | 1,78 | 1,06 | 1,5 | 1 | |||||||||||
| VII.B | 2,89 | 2,16 | 2,95 | 1 | |||||||||||
| VII.C | 2,42 | 1,93 | 2,37 | 1 | |||||||||||
| VIII.A | 2,44 | 1,94 | 2,38 | 1,31 | 2,38 | ||||||||||
| VIII.B | 2,13 | 1,63 | 2,33 | 1,04 | 2,38 | ||||||||||
| VIII.C | 1,95 | 1,73 | 1,77 | 1,07 | 2,23 | ||||||||||
| IX.A | 2,47 | 2,1 | 2,14 | 1 | 2,62 | ||||||||||
| IX.B | 2,23 | 2,24 | 2,43 | 1 | 2,86 | ||||||||||
| IX.C | 2,89 | 2,43 | 2,29 | 3,05 |
| Trieda | NEJ-k | MAT | NAV | NEJ | NEJ 2 | OBN | OBV | Pč | PRV | PRI | PRI | Pros. | Prv | REG | RUJ 2 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 1,05 | 1,11 | |||||||||||||
| I.B | 1,18 | 1,06 | |||||||||||||
| I.C | 1 | 1 | |||||||||||||
| II.A | 1,06 | 1 | |||||||||||||
| II.B | 1,06 | 1 | |||||||||||||
| II.C | 1,13 | 1 | |||||||||||||
| III.A | 1,2 | 1 | 1,15 | ||||||||||||
| III.B | 1,52 | 1 | 1,43 | ||||||||||||
| IV.A | 1,72 | 1,8 | 1 | 1,31 | |||||||||||
| IV.B | 1,44 | 2,5 | 1 | 1,22 | |||||||||||
| V.A | 1,64 | 2 | 1 | ||||||||||||
| V.B | 1,38 | 2 | 1 | ||||||||||||
| V.C | 1,71 | 2,25 | 1,14 | ||||||||||||
| VI.A | 1,73 | 1,6 | 1 | 1,33 | |||||||||||
| VI.B | 2,2 | 2,2 | 1,38 | 1 | 1 | ||||||||||
| VI.C | 1,82 | 1,8 | 2,4 | 1 | 1,1 | ||||||||||
| VII.A | 1,5 | 1 | 1,22 | ||||||||||||
| VII.B | 3 | 2,8 | 1,63 | 2,21 | |||||||||||
| VII.C | 2,52 | 3,67 | 1,41 | 1,89 | |||||||||||
| VIII.A | 3 | 2,34 | 1,78 | ||||||||||||
| VIII.B | 3,21 | 3,22 | 1,96 | 1,67 | |||||||||||
| VIII.C | 2,27 | 3,25 | 1,77 | 1,67 | |||||||||||
| IX.A | 2,57 | 2,83 | 2 | 2 | |||||||||||
| IX.B | 3,14 | 3,25 | 1,81 | 2,1 | |||||||||||
| IX.C | 3 | 3 | 2,1 | 2,38 |
| Trieda | SJL | Spr | SVP | Šp | Technická výchova | TEP/PEP | TECH | TŠv | TEV | Vd | VLA | VYV | ZEM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 1,32 | 1 | 1 | 1 | |||||||||
| I.B | 1,29 | 1 | 1 | 1 | |||||||||
| I.C | 1 | 1 | 1 | 1 | |||||||||
| II.A | 1,12 | 1 | 1 | 1 | 1 | ||||||||
| II.B | 1,17 | 1 | 1 | 1 | 1 | ||||||||
| II.C | 1,2 | 1 | 1 | 1 | 1 | ||||||||
| III.A | 1,3 | 1 | 1 | 1 | 1 | ||||||||
| III.B | 1,43 | 1 | 1 | 1,09 | 1 | ||||||||
| IV.A | 1,59 | 1 | 1 | 1,38 | 1 | ||||||||
| IV.B | 1,44 | 1 | 1 | 1,26 | 1 | ||||||||
| V.A | 1,64 | 1 | 1,27 | 1 | |||||||||
| V.B | 2,05 | 1 | 1 | 1 | |||||||||
| V.C | 2,36 | 1 | 1,07 | 1 | |||||||||
| VI.A | 1,73 | 1 | 1,1 | 1 | |||||||||
| VI.B | 2,3 | 1 | 1,15 | 1 | |||||||||
| VI.C | 2,36 | 1 | 1,18 | 1 | |||||||||
| VII.A | 1,94 | 1 | 1 | 1,06 | 1 | 1,22 | |||||||
| VII.B | 3,32 | 1,16 | 1,11 | 1,17 | 1,16 | 2,74 | |||||||
| VII.C | 2,74 | 1,22 | 1,07 | 1,15 | 2,48 | ||||||||
| VIII.A | 3 | 1,16 | 1,13 | 1,44 | 1,31 | 1,97 | |||||||
| VIII.B | 2,67 | 1,04 | 1 | 1,08 | 1,25 | 2,42 | |||||||
| VIII.C | 2,83 | 1,03 | 1,03 | 1,27 | 1,73 | ||||||||
| IX.A | 2,95 | 1 | 1 | 1,24 | 1 | 1,71 | |||||||
| IX.B | 3 | 1 | 1 | 1,62 | 1,33 | 2,1 | |||||||
| IX.C | 3,33 | 1 | 1 | 1,48 | 2,05 |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| I.A | 19 | 19 | 0 | 0 |
| I.B | 17 | 16 | 1 | 0 |
| I.C | 12 | 11 | 0 | 1 |
| II.A | 17 | 17 | 0 | 0 |
| II.B | 18 | 18 | 0 | 0 |
| II.C | 16 | 15 | 0 | 1 |
| III.A | 21 | 20 | 0 | 1 |
| III.B | 23 | 23 | 0 | 0 |
| IV.A | 29 | 29 | 0 | 0 |
| IV.B | 27 | 27 | 0 | 0 |
| V.A | 22 | 22 | 0 | 0 |
| V.B | 21 | 21 | 0 | 0 |
| V.C | 14 | 14 | 0 | 0 |
| VI.A | 22 | 22 | 0 | 0 |
| VI.B | 21 | 20 | 0 | 1 |
| VI.C | 22 | 22 | 0 | 0 |
| VII.A | 18 | 18 | 0 | 0 |
| VII.B | 19 | 18 | 1 | 0 |
| VII.C | 27 | 27 | 0 | 0 |
| VIII.A | 32 | 32 | 0 | 0 |
| VIII.B | 24 | 24 | 0 | 0 |
| VIII.C | 30 | 29 | 1 | 0 |
| IX.A | 21 | 21 | 0 | 0 |
| IX.B | 21 | 21 | 0 | 0 |
| IX.C | 21 | 21 | 0 | 0 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 19 | 874 | 46,00 | 874 | 46,00 | 0 | 0,00 |
| I.B | 17 | 718 | 42,24 | 718 | 42,24 | 0 | 0,00 |
| I.C | 12 | 540 | 49,09 | 540 | 49,09 | 0 | 0,00 |
| II.A | 17 | 992 | 58,35 | 992 | 58,35 | 0 | 0,00 |
| II.B | 18 | 998 | 55,44 | 998 | 55,44 | 0 | 0,00 |
| II.C | 16 | 920 | 61,33 | 920 | 61,33 | 0 | 0,00 |
| III.A | 21 | 995 | 47,38 | 995 | 47,38 | 0 | 0,00 |
| III.B | 23 | 1380 | 60,00 | 1378 | 59,91 | 2 | 0,09 |
| IV.A | 29 | 2272 | 78,34 | 2272 | 78,34 | 0 | 0,00 |
| IV.B | 27 | 2241 | 83,00 | 2241 | 83,00 | 0 | 0,00 |
| V.A | 22 | 1360 | 61,82 | 1358 | 61,73 | 2 | 0,09 |
| V.B | 21 | 1595 | 75,95 | 1595 | 75,95 | 0 | 0,00 |
| V.C | 14 | 885 | 63,21 | 885 | 63,21 | 0 | 0,00 |
| VI.A | 22 | 1547 | 70,32 | 1547 | 70,32 | 0 | 0,00 |
| VI.B | 21 | 1369 | 68,45 | 1369 | 68,45 | 0 | 0,00 |
| VI.C | 22 | 1729 | 78,59 | 1707 | 77,59 | 22 | 1,00 |
| VII.A | 18 | 1434 | 79,67 | 1434 | 79,67 | 0 | 0,00 |
| VII.B | 19 | 1611 | 84,79 | 1570 | 82,63 | 41 | 2,16 |
| VII.C | 27 | 2855 | 105,74 | 2687 | 99,52 | 168 | 6,22 |
| VIII.A | 32 | 3727 | 116,47 | 3671 | 114,72 | 56 | 1,75 |
| VIII.B | 24 | 1849 | 77,04 | 1847 | 76,96 | 2 | 0,08 |
| VIII.C | 30 | 3099 | 103,30 | 3082 | 102,73 | 17 | 0,57 |
| IX.A | 21 | 1789 | 85,19 | 1789 | 85,19 | 0 | 0,00 |
| IX.B | 21 | 2807 | 133,67 | 2772 | 132,00 | 35 | 1,67 |
| IX.C | 21 | 2396 | 114,10 | 2369 | 112,81 | 27 | 1,29 |
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť v % | Iný údaj o úspešnosti |
|---|---|---|---|
| Monitor SJL | 63 | 66,6 % | 13,32 bodov |
| Monitor MAT | 63 | 58,7 % | 11,73bodov |
| Učebný variant | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet tried v ročníku | 3 | 3 | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 25 |
| šport.príprava | VII.C | VIII.C | IX.C | 3 | ||||||
| Variant 3 jazykový | III.AB | IV.AB | 4 | |||||||
| Variant 3 | VII.AB | VIII.AB | IX.AB | 6 | ||||||
| ISCED 1 | I.ABC | II.ABC | 6 | |||||||
| ISCED 2 | V.AB | VI.AB | 4 | |||||||
| ISCED 2-športová trieda | V.C | VI.C | 2 |
| Predmet | Ročník | Počet skupín | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|---|
| Cvičenia z M | ôsmy | 2 | každý druhý týždeň 1 hod. |
| Cvičenia zo Sj | siedmy | 1 | 1 |
| Cvičenia zo Sj | ôsmy | 2 | každý druhý týždeň 1 hod. |
| Konverzácia v Aj | siedmy | 2 | 1 |
| Konverzácia v Aj | ôsmy | 1 | 1 |
| Konverzácia v Aj | deviaty | 1 | 1 |
| Konverzácia v Nj | siedmy | 1 | 1 |
| Konverzácia v Nj | ôsmy | 1 | 1 |
| Konverzácia v Nj | deviaty | 1 | 1 |
| Učebný variant | Trieda | Predmet | Počet hodín v týždni |
|---|---|---|---|
| Variant 3 | VIII.A | Cvičenia zo Sj | každý druhý týždeň 1 hod. |
| Variant 3 | VIII.B | Cvičenia zo Sj | každý druhý týždeň 1 hod. |
| Variant 3 | VIII.A | Cvičenia zo M | každý druhý týždeň 1 hod. |
| Variant 3 | VIII.B | Cvičenia zo M | každý druhý týždeň 1 hod. |
| Variant 3 | IX.A | Fyzika | 1 |
| Variant 3 | IX.B | Fyzika | 1 |
| Variant 3 | IX.C | Fyzika | 1 |
| Variant 3 | VII.A | Práca s počítačom | 1 |
| Variant 3 | VII.B | Práca s počítačom | 1 |
| Počet tried | Počet žiakov | Počet individ. integrovaných | |
|---|---|---|---|
| Nultého ročníka | 0 | 0 | 0 |
| Prvého ročníka | 3 | 50 | 1 |
| Bežných tried | 17 | 370 | 14 |
| Športových tried | 5 | 115 | 1 |
| Spolu | 25 | 535 | 16 |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. |
|---|---|---|
| TPP | 30 | 15 |
| DPP | 10 | 0 |
| Znížený úväzok | 8 | 2 |
| ZPS | 3 | 0 |
| Na dohodu | 10 | 0 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 0 | 46 | 46 |
| vychovávateľov | 0 | 3 | 3 |
| asistentov učiteľa | 0 | 1 | 1 |
| spolu | 0 | 50 | 50 |
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|
| I.ABC | Anglický jazyk | 3 |
| II. ABC | Anglický jazyk | 1 |
| II. ABC | Informatická výchova | 3 |
| IV.B | Anglický jazyk | 2 |
| V.AC | Výtvarná výchova | 3 |
| VI.AB | Výtvarná výchova | 2 |
| VIII.ABC | Výtvarná výchova | 3 |
| IX.ABC | Výtvarná výchova | 3 |
| IX.ABC | Dejepis | 6 |
| VI.ABC | Biológia | 6 |
| VII.ABC | Občianska výchova | 3 |
| IX.ABC | Občianska výchova | 3 |
| VIII.ABC | Hudobná výchova | 3 |
| IX.B | Hudobná výchova | 1 |
| VII.AB | Práca s počítačom | 2 |
| V.AB | Informatika | 2 |
| VI.ABC | Informatika | 1 každý 2.týždeň |
| IX.AB | Technická výchova | 2 |
| I.+II.,III.+IV.,V.,VI.+VII. | Náboženská výchova | 4 |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| 1.kvalifikačná skúška | 0 | 0 |
| 2.kvalifikačná skúška | 0 | 0 |
| štúdium školského manažmentu | 0 | 0 |
| špecializačné inovačné štúdium | 0 | 3 |
| špecializačné kvalifikačné | 1 | 4 |
| postgraduálne | 0 | 0 |
| doplňujúce pedagogické | 0 | 0 |
| vysokoškolské pedagogické | 0 | 0 |
| vysokoškolské nepedagogické | 0 | 0 |
| Názov súťaže | okr. kolo | reg. kolo | kraj. kolo |
|---|---|---|---|
| Basketbal - CH | 2. miesto | ||
| Stolný tenis | 1. miesto | 3. miesto | |
| Olympiáda v Sj | 4. miesto | ||
| Šaliansky Maťko | 1. miesto | ||
| Matematická olympiáda - 5. roč. | 2. miesto | ||
| - 9. roč. | 2. miesto | úspešný | |
| Gymnastický štvorboj - kat. A - chlapci | 1. miesto | 2. miesto | |
| - kat. A - dievčatá | 1. miesto | 1. miesto | 3. miesto |
| - kat. C - dievčatá | 1. miesto | 1. miesto | 3. miesto |
| - kat. B - chlapci | 1. miesto | 2. miesto | |
| - kat. B - dievčatá | 1. miesto | 1. miesto | 3. miesto |
| Dejepisná olympiáda - 6. ročník | 1. miesto | ||
| - 7. ročník | 1. miesto | ||
| Volejbal - chlapci | 2. miesto | ||
| - dievčatá | 1. miesto | ||
| Biologická olympiáda - kat. C | 3. miesto | ||
| Biologická olympiáda - kat. D | 1. a 2. miesto | ||
| Chemická olympiáda | 1. miesto | úspešná | |
| 2. miesto | úspešný | ||
| úspešné | |||
| Cezpoľný beh - CH | 3. miesto | ||
| Jednota Cup - futbal - ml. žiaci | 1. miesto | 1. miesto | 3. miesto |
| Futbal - ml. žiaci "Smer Afrika 2010" | 1. miesto | 3. miesto | |
| Hviezdoslavov Kubín | 3. miesto | ||
| Hádzaná - dievčatá | 1. miesto | 1. miesto | 3. miesto |
| ATLETIKA - | |||
| družstvo chlapcov | 3. miesto | ||
| družstvo dievčat | 2. miesto | ||
| štafeta - chlapci | 3. miesto | ||
| štafeta - dievčatá | 3. miesto | ||
| beh na 1000 m | 1. miesto | 7. miesto | |
| skok do diaľky | 3. miesto | ||
| skok do výšky | 2. a 3. miesto | ||
| hod kriketovou loptičkou | 3. miesto | ||
| vrh guľou | 2. miesto |
Výstava ovocia a zeleniny, Výstava svetlonosov a šarkanov, Deň knižníc, Vianočná burza - vianočné pozdravy, Veľkonočná burza, Spievanie kolied na Mikulášskom jarmoku v meste, Maškarný ples v ŠKD, dejepisná a prírodopisná výstava, výstava ku Dňu Zeme, Akadémia 9. ročníka, Besiedka ku Dňu matiek, Tip - top eko móda, Vítanie jari - výtvarná súťaž, oslavy - Oslobodenie mesta Púchov, Správny chlapec - správne dievča 1. ročníka, Olympijský festival detí a mládeže Slovenska, Jazyková show.
A) Dlhodobé
Náš svet bez drogy - podpora prevencie drogových závislostí. V tomto školskom roku sme projekt opäť podporili nasledovnými akciami: "Týždeň boja proti drogám" (videoprojekcia, výstava, súťaž), "Povedz drogám nie" - výstava, "Drogy a kriminalita" - beseda a videofilm s mjr. Bursíkovou, "Prečo somm na svete rád" - výtvarná súťaž, protidrogový koncert pre II.stupeň.
Škola podorujúca zdravie - podporovať zdravý životný štýl, zručnosti a návyky na podporu zdravia, zmysluplné využívanie voľného času... K tomuto projektu sme prispeli výsadbou drevín v areáli školy, zberom papiera a ekopakov, výstavou ovocia a zeleniny.
Infovek - rozvíja počítačovú gramotnosť a informatizáciu základného školstva, prácu s internetom, pedagógovia a žiaci majú možnosť zúčastniť sa vzdelávacích aktivít v oblasti počítačovej techniky.
Dátum poslednej inšpekčnej kontroly: V tomto školskom roku nebola v škole vykonaná žiadna inšpekčná kontrola.
- priestory školy
Škola má 25 tried a tieto odborné učebne: chémie, fyziky, prírodopisu, geografie, dve učebne informatiky, školské dielne, dve učebne pre cudzie jazyky, hudobnú výchovu, audioučebňu, školský klub detí - dve herne, cvičnú kuchynku, tri telocvične, športový areál, viacúčelové ihrisko a učebňu v prírode.
- učebné pomôcky
Škola využíva vo výchovno-vzdelávacom procese množstvo technických pomôcok: dataprojektory, video, DVD prehrávač, CD prehrávače, magnetofóny, televízory, meotary, počítače s prístupom na internet, interaktívna tabuľa, skenery, tlačiarne a kopírky. Neustále zakupujeme a obnovujeme učebné pomôcky a výučbové počítačové programy pre jednotlivé predmety a ročníky.
- potreby a pripravované plány
V budúcnosti chceme zriadiť minidopravné ihrisko v areáli školy na výučbu dopravnej výchovy v 1. a 2. ročníku.
| 1.Dotácie zo ŠR na žiakov | |
| Celková dotácia | 628 594,00 |
| A.MZDY | 379 163,77 |
| - tarifné mzdy | 327 431,06 |
| - osobné príplatky | 37 793,03 |
| - funkčné príplatky | 11 576,16 |
| - nadčasy | 2 363,52 |
| B. ODVODY | 138 043,23 |
| C. PREVÁDZKOVÉ NÁKLADY | 110 915,00 |
| - cestovné | 904,00 |
| - energie, voda, telekomunikácie | 33 701,00 |
| - materiál | 32 818,00 |
| - údržba | 25 048,00 |
| - služby | 18 444,00 |
| D. BEŽNÉ TRANSFERY | 472,00 |
| 2. PRÍSPEVKY OD RODIČOV | |
| Celkový príjem | 5 939,59 |
| použitie : | |
| - teplo | 2 884,27 |
| - výpočtová technika | 500,00 |
| - pomocky ŠKD | 2 555,32 |
| 3.FINANČNÉ PROSTRIEDKY NA VZDELÁVACIE POUKAZY | |
| Celková dotácia | 14 152,00 |
| použitie : | |
| - teplo | 3 226,29 |
| - materiálové vybavenie | 824,71 |
| - súťaže | 315,00 |
| - mzdové náklady | 9 786,00 |
| 4. FINANČNÉ PRÍSPEVKY OD RODIČOV | |
| Celkový príjem: | 3913,00 |
| použitie: | |
| - pomôcky a projekty | 600,00 |
| - výzdoba školy | 270,45 |
| - krúžky a olympiády | 808,60 |
| - sladkosti Mikuláš a MDD | 377,58 |
| - školský klub detí | 59,75 |
| - lyžiarsky výcvik | 322,44 |
| - poistenie žiakov - plavecký, korčul.výcvik | 349,25 |
| - knižné odmeny | 190,40 |
| - oprava a údržba | 133,42 |
| 5. INÉ FINANČNÉ PROSTRIEDKY | |
| Celkový príjem : | 3 087,38 |
| - nájom | 3 049,19 |
| - úroky | 38,19 |
| Použitie : | |
| - teplo | 1 837,38 |
| - interiérové vybavenie | 1 250,00 |
- úspešne sme zvládli novú reformu školstva v 1., 2., 5. a 6. ročníku,
- skvalitnili sme výchovno-vzdelávací proces novými učebnými pomôckami,
- venovali sme zvýšenú pozornosť integrovaným žiakom pomocou asistenta učiteľa, ktorý sa v zvýšenej miere môže individuálne venovať niektorým integrovaným žiakom priamo na vyučovaní,
- naši učitelia si mohli i naďalej dopĺňať svoje vzdelanie,
- naďalej sme pokračovali v estetizácii interiéru a exteriéru školy.
Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky:
- súťaže a olympiády - v rámci okresu sme vo vedomostných a kultúrnych súťažiach umiestnili na 5. mieste, v športových súťažiach na 2. mieste. Mimoriadne úspechy sme zaznamenali v športových súťažiach, čo nás zaradilo v rámci Trenčianskeho kraja na 9. miesto,
- kvalifikovanosť - v škole nepracoval žiadny nekvalifikovaný pedagóg.
- asistent učiteľa - druhý rok na škole pracuje asistent učiteľa pre integrované deti, čo sa prejavilo na výsledkoch žiakov.
Oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň výchovy a vzdelávania zlepšiť:
- asistent učiteľa - vzhľadom na veľký počet integrovaných žiakov s rôznymi druhmi postihnutia je potrebný ešte jeden asistent učiteľa.
Všetci žiaci po ukončení základného vzdelania pokračujú v štúdiu na stredných školách rôzneho typu.
Žiaci majú v škole vyhovujúce hygienické podmienky, je dodržaný časový režim prestávok a poradia vyučovacích hodín.Triedy a odborné učebne svojou veľkosťou vyhovujú normám predpísaným pre daný počet žiakov.Škola ponúka mliečnu desiatu a obedy, ktoré spľňajú všetky predpísané normy a nutričné hodnoty.
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín |
|---|---|---|
| Aranžérsko-výtvarný | 10 | |
| Čarovanie v kuchyni 1. stupeň | 20 | |
| Čarovanie v kuchyni 2. stupeň | 5 | |
| Dejepisný | 5 | |
| Gramatikáčik 5. ročník | 11 | |
| Hry na počítači 1. stupeň | 19 | |
| Internet a počítačové hry B | 20 | |
| Internet a počítačové hry J | 20 | |
| Internet a počítačové hry R | 20 | |
| Karate | 9 | |
| Literárny | 35 | |
| Matematický - 1. ročník | 10 | |
| Matematický - 3. ročník | 11 | |
| Matematický - 8. ročník | 15 | |
| Matematický - 9. ročník | 10 | |
| Matematika a počítače 9. ročník | 25 | |
| Netradičné výtvarné techniky | 15 | |
| Plavecký B | 10 | |
| Plavecký R | 10 | |
| Počítačová angličtina | 15 | |
| Počítačový | 15 | |
| Pohybové hry 1. stupeň | 11 | |
| Prírodopisno-turistický 2. stupeň | 21 | |
| Prírodovedný - 2. stupeň | 16 | |
| Slovenčina moja 9. ročník | 20 | |
| Starostlivosť o domáce zvieratko | 17 | |
| Stolný tenis R | 10 | |
| Strelecký | 6 | |
| Šikovné ruky 1. stupeň | 24 | |
| Šikovné ruky 2. stupeň | 11 | |
| Športový - 1. stupeň | 17 | |
| Športový - 2. ročník | 20 | |
| Športový - 2. stupeň | 15 |
Škola v spolupráci s Radou rodičov organizovala tieto akcie: Mikuláš, MDD, Vianočná a Veľkonočná burza, zbery, výlety a exkurzie. Rada rodičov pomáha spolufinancovať lyžiarsky výcvik žiakov 7. ročníka, prepravu žiakov na súťaže, odmeny žiakov za súťaže a olympiády.
Prezentácia stredných škôl, návšteva žiakov 1. ročníka deťmi z materskej škôlky, Deň otvorených dverí na radnici a v Župnom dome, Dni otvorených dverí na jednotlivých stredných školách, besedy s mestskou políciou v predmete dopravná výchova, Mikulášsky jarmok, akcií organizované CVČ, Domom kultúry a zriaďovateľom.
Vypracoval: Mgr. Viera Flimmelová - riaditeľka školy
Mgr. Jana Kucejová - štatutárna zástupkyňa riaditeľky školy
V Púchove, 4. októbra 2010
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 4. októbra 2010
Rada školy odporúča zriaďovateľovi Mestu Púchov
schváliť - neschváliť
Správu o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach za školský rok 2009/2010.
..............................................................................
Mgr. Mária Marciňová - predseda Rady školy pri Základnej škole Púchov, Ul. Gorazdova 1174/2
Mesto Púchov ako zrriaďovateľ Základnej školy v Púchove, Ul. Gorazdova 1174/2
schvaľuje - neschvaľuje
Správu o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach Základnej školy v Púchove, Ul. Gorazdova 1174/2 za školský rok 2009/2010.
....................................................................................
Mgr. Marián Michalec - primátor Mesta Púchov
Powered by aSc EduPage