| Názov školy | Základná škola v Púchove, Ulica Gorazdova |
| Adresa školy | Gorazdova 1174/2 |
| Telefón | 0424631339 |
| skola@zsgorazdpv.edu.sk | |
| WWW stránka | zsgorazdovapuchov.edupage.org |
| Zriaďovateľ | Mesto Púchov |
| Priezvisko, meno | Telefón | Služ. mobil | ||
|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr. Viera Flimmelová | 042/4710471 | 0907779217 | vieraflimm@gmail.com |
| ZRŠ | Mgr. Jana Kucejová | 042/4631339 | jana.kucejova14@gmail.com | |
| ZRŠ | PaedDr.Iveta Jesenská | 042/4631339 | ivetajesenska@zoznam.sk |
| Titl., priezvisko, meno | Kontakt | |
|---|---|---|
| predseda | Mgr. Mária Marciňová | |
| pedagogickí zamestnanci | Mgr. Zuzana Račková | |
| ostatní zamestnanci | Anna Pavlisová | |
| zástupcovia rodičov | Ing. Jana Supeková | |
| Martina Crkoňová | ||
| Ing. Katarína Ondrišíková | ||
| Jozef Macko | ||
| zástupca zriaďovateľa | Miroslav Rosina | |
| Ing. E. Joachymstálová | ||
| Ing. arch. Daniela Šicová | ||
| iní | Mgr. Gabriela Gáliková |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov | Poznámka |
|---|---|---|---|
| vedenie PK prírodovedných predmetov | Mgr. Mária Segešová | Ch, F, P, Tp | |
| vedenie PK spoločensko-vedných predmetov | Mgr. Monika Pojezdalová | G, D, Ov, Ev, Nv | |
| vedenie PK výchovných predmetov | Mgr. Peter Ruman | Hv, Vv, Tv | |
| vedenie MZ 1. - 4. ročník | Mgr. Zuzana Račková | ||
| vedenie MZ ŠKD | Drahomíra Dudášová | ||
| vedenie PK Sj | Mgr. Kristína Jancová | ||
| vedenie PK Cj | Mgr. Judita Bednárová | ||
| vedenie PK M | Mgr. Daniela Chromeková |
Počet žiakov školy: 567
Počet tried: 24
Podrobnejšie informácie:
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 3 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 24 |
| počet žiakov | 50 | 41 | 59 | 47 | 70 | 64 | 88 | 66 | 82 | 567 |
| z toho ŠVVP | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 3 | 2 | 2 | 0 | 11 |
| z toho v ŠKD | 36 | 25 | 17 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 81 |
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2008: 50/23
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2008: 49/23
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: 11/5
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2009
| Nižší ročník | 5.roč. | 6.roč. | 7.roč. | 8.roč. | 9.roč. | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet žiakov | 0 | 0 | 0 | 1 | 3 | 82 | 86 |
| Gym 8.roč | Gym 6.roč | Gym 4.roč | SOŠ | SOU | OU | Iné | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| prihlásení | 0 | 0 | 20 | 61 | 4 | 1 | 1 | 87 |
| prijatí | 0 | 0 | 20 | 61 | 4 | 1 | 0 | 86 |
| % úspešnosti | 0 % | 0 % | 100% | 100 % | 100 % | 100 % | 0 % | 98,85 % |
| Trieda | Aj | Aj 1 | B | CvM | CvSj | D | Dv | Ev | F | G | Hv | Ch | Inv | Inf | KAj |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 1 | ||||||||||||||
| I.B | 1 | ||||||||||||||
| I.C | 1 | ||||||||||||||
| II.A | |||||||||||||||
| II.B | |||||||||||||||
| III.A | 1,54 | ||||||||||||||
| III.B | 1,12 | ||||||||||||||
| IV.A | 1,46 | ||||||||||||||
| IV.B | 1,65 | ||||||||||||||
| V.A | 1,78 | 1,43 | 1,13 | 1,52 | 1 | 1 | |||||||||
| V.B | 2,19 | 1,76 | 1,41 | 1,62 | 1 | 1 | |||||||||
| V.C | 2,11 | 1,96 | 1,28 | 1,76 | 1 | 1 | |||||||||
| VI.A | 1,83 | 1,11 | 1,06 | 1 | |||||||||||
| VI.B | 3 | 1,84 | 2 | 1 | |||||||||||
| VI.C | 2,42 | 1,7 | 2 | 1 | |||||||||||
| VII.A | 2,78 | 1,88 | 2,59 | 1 | |||||||||||
| VII.B | 2,88 | 1,77 | 2,62 | 1 | |||||||||||
| VII.C | 2,27 | 1,3 | 2,27 | 1 | |||||||||||
| VIII.A | 2,33 | 1,57 | 1,83 | 1,04 | 2,17 | ||||||||||
| VIII.B | 2,43 | 2,14 | 2,36 | 1 | 2,5 | ||||||||||
| VIII.C | 2,33 | 1,71 | 2,33 | 1 | 2,48 | ||||||||||
| IX.A | 2,58 | 2,43 | 2,39 | 2,48 | |||||||||||
| IX.B | 2,53 | 1,93 | 1,93 | 1,03 | 2,31 | ||||||||||
| IX.C | 2,16 | 2,2 | 2,27 | 1,17 | 2,37 |
| Trieda | KNj | M | Nv | Nj | Ov | Pč | Pv | P | Prí | Pros. | Prv | Rj | Sj | Spr | Šp |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 1 | 1 | 1,06 | 1 | |||||||||||
| I.B | 1 | 1 | 1 | 1 | |||||||||||
| I.C | 1,07 | 1 | 1 | 1 | |||||||||||
| II.A | 1,16 | 1,21 | 1,37 | 1 | |||||||||||
| II.B | 1,27 | 1,09 | 1,32 | 1 | |||||||||||
| III.A | 1,81 | 2 | 1,48 | 1,81 | 1,06 | ||||||||||
| III.B | 1,3 | 2,5 | 1,15 | 1,78 | 1 | ||||||||||
| IV.A | 1,4 | 1 | 1,2 | 1,68 | 1 | ||||||||||
| IV.B | 1,86 | 2,4 | 1,55 | 1,86 | 1 | ||||||||||
| V.A | 1,39 | 1 | 1,61 | 1 | |||||||||||
| V.B | 2,38 | 2,4 | 1 | 2,5 | 1,05 | ||||||||||
| V.C | 1,84 | 1,83 | 1 | 2,56 | 1 | ||||||||||
| VI.A | 1,5 | 1 | 1,06 | 1,67 | 1 | ||||||||||
| VI.B | 2,95 | 2,7 | 1,16 | 1,74 | 3,05 | 1,21 | |||||||||
| VI.C | 2,33 | 3 | 1,37 | 1,33 | 2,63 | 1,11 | |||||||||
| VII.A | 2,91 | 2,09 | 1,84 | 2,91 | 1,16 | ||||||||||
| VII.B | 3,08 | 2,6 | 2,31 | 2,12 | 3,15 | 1,31 | |||||||||
| VII.C | 1,97 | 2,25 | 1,57 | 1,67 | 2,9 | 1,03 | |||||||||
| VIII.A | 2,39 | 2,71 | 1,18 | 1,7 | 2,61 | 1,04 | |||||||||
| VIII.B | 2,86 | 3 | 2 | 1,91 | 3,05 | 1,14 | |||||||||
| VIII.C | 2,67 | 2,42 | 1,52 | 1,67 | 2,9 | 1,24 | |||||||||
| IX.A | 2,7 | 3,18 | 1,17 | 1,78 | 2,87 | 1,09 | |||||||||
| IX.B | 2,45 | 2,58 | 1,07 | 1,76 | 2,24 | 1 | |||||||||
| IX.C | 2,23 | 2,91 | 1,07 | 1,6 | 2,37 | 1 |
| Trieda | Tp | Tv | Vd | Vl | Vv | Z |
|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 1 | 1 | ||||
| I.B | 1 | 1 | ||||
| I.C | 1 | 1 | ||||
| II.A | ||||||
| II.B | ||||||
| III.A | 1,39 | |||||
| III.B | 1,19 | |||||
| IV.A | 1,6 | |||||
| IV.B | 1,77 | |||||
| V.A | 1,05 | 1 | ||||
| V.B | 1,1 | 1 | ||||
| V.C | 1 | 1 | ||||
| VI.A | 1 | 1,06 | 1 | 1,28 | ||
| VI.B | 1 | 1,21 | 1 | 2,53 | ||
| VI.C | 1,11 | 1,37 | 2,44 | |||
| VII.A | 1,03 | 1,41 | 1,09 | 2,09 | ||
| VII.B | 1,12 | 1,08 | 1,15 | 2,15 | ||
| VII.C | 1,2 | 1 | 1,67 | |||
| VIII.A | 1,05 | 1,27 | 1 | 2,13 | ||
| VIII.B | 1,23 | 1,29 | 1,36 | 2,77 | ||
| VIII.C | 1,1 | 1,05 | 2,76 | |||
| IX.A | 1,48 | 1 | 2,13 | |||
| IX.B | 1 | 1,17 | 1 | 2,03 | ||
| IX.C | 1,17 | 1,38 | 1 | 1,9 |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| I.A | 18 | 18 | 0 | 0 |
| I.B | 17 | 17 | 0 | 0 |
| I.C | 15 | 14 | 0 | 1 |
| II.A | 19 | 19 | 0 | 0 |
| II.B | 22 | 22 | 0 | 0 |
| III.A | 31 | 30 | 1 | 0 |
| III.B | 28 | 27 | 0 | 1 |
| IV.A | 25 | 25 | 0 | 0 |
| IV.B | 22 | 22 | 0 | 0 |
| V.A | 23 | 23 | 0 | 0 |
| V.B | 22 | 20 | 1 | 1 |
| V.C | 25 | 25 | 0 | 0 |
| VI.A | 18 | 18 | 0 | 0 |
| VI.B | 19 | 19 | 0 | 0 |
| VI.C | 27 | 27 | 0 | 0 |
| VII.A | 32 | 32 | 0 | 0 |
| VII.B | 26 | 24 | 2 | 0 |
| VII.C | 30 | 30 | 0 | 0 |
| VIII.A | 23 | 22 | 1 | 0 |
| VIII.B | 22 | 21 | 1 | 0 |
| VIII.C | 21 | 21 | 0 | 0 |
| IX.A | 23 | 23 | 0 | 0 |
| IX.B | 29 | 29 | 0 | 0 |
| IX.C | 30 | 30 | 0 | 0 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 18 | 870 | 48,33 | 870 | 48,33 | 0 | 0,00 |
| I.B | 17 | 927 | 54,53 | 927 | 54,53 | 0 | 0,00 |
| I.C | 15 | 749 | 49,93 | 749 | 49,93 | 0 | 0,00 |
| II.A | 19 | 1036 | 54,53 | 1036 | 54,53 | 0 | 0,00 |
| II.B | 22 | 1026 | 46,64 | 1026 | 46,64 | 0 | 0,00 |
| III.A | 31 | 1721 | 55,48 | 1707 | 55,06 | 14 | 0,45 |
| III.B | 28 | 1702 | 63,04 | 1701 | 63,00 | 1 | 0,04 |
| IV.A | 25 | 1639 | 65,56 | 1639 | 65,56 | 0 | 0,00 |
| IV.B | 22 | 1043 | 47,41 | 1043 | 47,41 | 0 | 0,00 |
| V.A | 23 | 1469 | 63,87 | 1469 | 63,87 | 0 | 0,00 |
| V.B | 22 | 1843 | 87,76 | 1816 | 86,48 | 27 | 1,29 |
| V.C | 25 | 1701 | 68,04 | 1699 | 67,96 | 2 | 0,08 |
| VI.A | 18 | 1764 | 98,00 | 1764 | 98,00 | 0 | 0,00 |
| VI.B | 19 | 1727 | 90,89 | 1642 | 86,42 | 85 | 4,47 |
| VI.C | 27 | 1922 | 71,19 | 1891 | 70,04 | 31 | 1,15 |
| VII.A | 32 | 2872 | 89,75 | 2865 | 89,53 | 7 | 0,22 |
| VII.B | 26 | 2205 | 84,81 | 2055 | 79,04 | 150 | 5,77 |
| VII.C | 30 | 2773 | 92,43 | 2718 | 90,60 | 55 | 1,83 |
| VIII.A | 23 | 1344 | 58,43 | 1343 | 58,39 | 1 | 0,04 |
| VIII.B | 22 | 2334 | 106,09 | 2230 | 101,36 | 104 | 4,73 |
| VIII.C | 21 | 1528 | 72,76 | 1512 | 72,00 | 16 | 0,76 |
| IX.A | 23 | 2710 | 117,83 | 2610 | 113,48 | 100 | 4,35 |
| IX.B | 29 | 3950 | 136,21 | 3919 | 135,14 | 31 | 1,07 |
| IX.C | 30 | 3193 | 106,43 | 3172 | 105,73 | 21 | 0,70 |
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť v % | Iný údaj o úspešnosti |
|---|---|---|---|
| Monitor SJL | 82 | 61,0 % | 12,20 bodov |
| Monitor MAT | 82 | 52,9 % | 10,57 bodov |
| Učebný variant | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet tried v ročníku | 3 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 24 |
| šport.príprava | VI.C | VII.C | VIII.C | IX.A | 4 | |||||
| Matematika 5.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 1.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 3.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 5.-9. | ||||||||||
| Výtvarná výchova 1.-9. | ||||||||||
| Hudobná výchova 1.-9. | ||||||||||
| Technická výchova 5.-9. | ||||||||||
| Variant1.,2.,3. | II.AB | III.AB | IV.AB | VI.AB | VII.AB | VIII.AB | IX.BC | 14 | ||
| ISCED 1 | I.ABC | 3 | ||||||||
| ISCED 2 | V.AB | 2 | ||||||||
| ISCED 2-športová trieda | V.C | 1 |
| Predmet | Ročník | Počet skupín | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|---|
| Cvičenia z M | šiesty | 1 | 1 |
| Cvičenia z M | ôsmy | 2 | každý druhý týždeň 1 hod. |
| Cvičenia zo Sj | siedmy | 1 | 1 |
| Cvičenia zo Sj | ôsmy | 2 | každý druhý týždeň 1 hod. |
| Konverzácia v Aj | šiesty | 2 | 1 |
| Konverzácia v Aj | siedmy | 2 | 1 |
| Konverzácia v Aj | ôsmy | 1 | 1 |
| Konverzácia v Aj | deviaty | 1 | 1 |
| Konverzácia v Nj | šiesty | 1 | 1 |
| Konverzácia v Nj | siedmy | 1 | 1 |
| Konverzácia v Nj | ôsmy | 1 | 1 |
| Konverzácia v Nj | deviaty | 1 | 1 |
| Učebný variant | Trieda | Predmet | Počet hodín v týždni |
|---|---|---|---|
| Variant 3 | VIII.A | Cvičenia zo Sj | každý druhý týždeň 1 hod. |
| Variant 3 | VIII.B | Cvičenia zo Sj | každý druhý týždeň 1 hod. |
| Variant 3 | VIII.A | Cvičenia zo M | každý druhý týždeň 1 hod. |
| Variant 3 | VIII.B | Cvičenia zo M | každý druhý týždeň 1 hod. |
| Variant 3 | IX.A | Fyzika | 1 |
| Variant 3 | IX.B | Fyzika | 1 |
| Variant 3 | IX.C | Fyzika | 1 |
| Variant 3 | VII.A | Práca s počítačom | 1 |
| Variant 3 | VII.B | Práca s počítačom | 1 |
| Počet tried | Počet žiakov | Počet individ. integrovaných | |
|---|---|---|---|
| Nultého ročníka | 0 | 0 | 0 |
| Prvého ročníka | 3 | 50 | 0 |
| Bežných tried | 16 | 391 | 10 |
| Športových tried | 5 | 126 | 1 |
| Spolu | 24 | 567 | 11 |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP | 32 | 15 | 31,96 | 13 |
| DPP | 15 | 0 | 6,7 | 0 |
| Znížený úväzok | 13 | 2 | 6,66 | 1,74 |
| ZPS | 1 | 0 | 0,74 | 0 |
| Na dohodu | 0 | 0 | 0 | 0 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 0 | 46 | 46 |
| vychovávateľov | 0 | 3 | 3 |
| asistentov učiteľa | 0 | 1 | 1 |
| spolu | 0 | 49 | 49 |
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|
| I.A | Anglický jazyk | 1 |
| III.B | Anglický jazyk | 2 |
| IX.A | Dejepis | 1 |
| IX.B | Dejepis | 1 |
| IX.C | Dejepis | 1 |
| VI.C | Výtvarná výchova | 1 |
| VII.A | Výtvarná výchova | 1 |
| VII.B | Výtvarná výchova | 1 |
| VII.C | Výtvarná výchova | 1 |
| VIII.A | Výtvarná výchova | 1 |
| VIII.B | Výtvarná výchova | 1 |
| VIII.C | Výtvarná výchova | 1 |
| IX.A | Výtvarná výchova | 1 |
| IX.B | Výtvarná výchova | 1 |
| IX.C | Výtvarná výchova | 1 |
| VII.C | Hudobná výchova | 1 |
| VIII.C | Hudobná výchova | 1 |
| IX.B | Hudobná výchova | 1 |
| IX.C | Hudobná výchova | 1 |
| VII.A | Práca s počítačom | 1 |
| VII.B | Práca s počítačom | 1 |
| IX.B | Technická výchova | 1 |
| IX.C | Technická výchova | 1 |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| 1.kvalifikačná skúška | 0 | 0 |
| 2.kvalifikačná skúška | 0 | 0 |
| štúdium školského manažmentu | 0 | 0 |
| špecializačné inovačné štúdium | 0 | 0 |
| špecializačné kvalifikačné | 0 | 2 |
| postgraduálne | 0 | 0 |
| doplňujúce pedagogické | 0 | 0 |
| vysokoškolské pedagogické | 0 | 0 |
| vysokoškolské nepedagogické | 0 | 0 |
| Názov súťaže | Počet žiakov | okr. kolo | reg.kolo | kraj. kolo | národ. kolo |
|---|---|---|---|---|---|
| Cezpoľný beh CH | 3 | 2. miesto | |||
| Malý futbal ml.CH | 9 | 1. miesto | |||
| Malý futbal D | 10 | 4. miesto | |||
| Stolný tenis | 4 | 5. miesto | |||
| Olympiáda v Nj | 2 | 4. miesto | |||
| Šaliansky Maťko | 2 | 2 X 4. miesto | |||
| Hviezdoslavov Kubín | 5 | 3. miesto | |||
| Basketbal CH | 7 | 2. miesto | |||
| Matematická olympiáda 5. roč. | 12 | 1. miesto | |||
| Matematická olympiáda 9. roč. | 3 | 1. miesto | 9. miesto | ||
| Matematická olympiáda 6. roč. | 3 | 1. miesto | |||
| Matematická olympiáda 8. roč. | 2 | 1.a 3. miesto | |||
| Geografická olympiáda | 8 | 2. miesto | 5. miesto | ||
| Dejepisná olympiáda | 6 | 1. a 2. miesto | |||
| Biologická olympiáda kat.C | 1 | 2. miesto | 7. miesto | ||
| Biologická olympiáda kat. D | 3 | 1. miesto | |||
| Volejbal CH | 12 | 1. miesto | 1. miesto | 2. miesto | |
| Volejbal D | 12 | 1. miesto | 1. miesto | 2. miesto | |
| Vybíjaná II. stupeň D | 12 | 2. miesto | |||
| Vybíjaná I. stupeň D | 9 | 3. miesto | |||
| Gymnastika "A" CH | 5 | 1. miesto | 2. miesto | ||
| Gymnastika "A" D | 5 | 3. miesto | |||
| Gymnastika "C" D | 5 | 2. miesto | |||
| Gymnastika "B" CH | 6 | 1. miesto | 2. miesto | ||
| Gymnastika "B" D | 5 | 1. miesto | 1. miesto | 3. miesto | |
| Fyzikálna olympiáda | 1 | 5. miesto | |||
| Biblická olympiáda | 4 | 1. miesto | 5. miesto | ||
| Chemická olympiáda | 3 | 1. miesto | 6. miesto | ||
| Futbal ml. CH | 6 | 2. miesto | |||
| Pytagoriáda 3. - 8. ročník | 30 | 1. miesto | |||
| Atletika II.stupeň | 20 | 1 x 1. miesto | |||
| 4 x 2. miesto | |||||
| 3 x 3. miesto | |||||
| Šach | 2 | 3. miesto |
Výstava ovocia a zeleniny, Výstava svetlonosov a šarkanov, "Droga je môj nepriateľ" akcia ŠKD, Deň knižníc - prezentácia, výstava, súťaže, Projekt "Včelín", Vianočná burza, Veľkonočná burza, Spievanie kolied na Mikulášskom jarmoku v meste, Vianočné tvorivé dielne - výroba medovníkov a ich zdobenie, vianočných ozdôb, ikeban, vianočné stolovanie, vianočné pozdravy, Maškarný ples v ŠKD, dejepisná a prírodopisná výstava, výstava ku Dňu Zeme, Akadémia 9. ročníka, Besiedka ku Dňu matiek, súťaž "School vision" + "City vision", Správny chlapec - správne dievča 1. ročníka, Olympijský festival detí a mládeže Slovenska.
A) Dlhodobé
Náš svet bez drogy - podpora prevencie drogových závislostí. V tomto školskom roku sme projekt opäť podporili nasledovnými akciami: "Týždeň boja proti drogám" (videoprojekcia, výstava, súťaž), "Povedz drogám nie" - výstava, "Drogy a kriminalita" - beseda a videofilm s mjr. Bursíkovou, "Prečo somm na svete rád" - výtvarná súťaž, protidrogový koncert pre II.stupeň.
Škola podorujúca zdravie - podporovať zdravý životný štýl, zručnosti a návyky na podporu zdravia, zmysluplné využívanie voľného času... K tomuto projektu sme prispeli výsadbou drevín v areáli školy, zberom papiera a ekopakov, výstavou ovocia a zeleniny.
Infovek - rozvíja počítačovú gramotnosť a informatizáciu základného školstva, prácu s internetom, pedagógovia a žiaci majú možnosť zúčastniť sa vzdelávacích aktivít v oblasti počítačovej techniky.
Školská mliečna liga - podporuje zdravú výživu u detí a zamestnancov školy formou konzumácie mliečnych výrobkov.
B) Krátkodobé
C) V školskom roku 2008/2009 boli školou vypracované projekty:
Elektronizácia a revitalizácia školských knižníc - na úspešný projekt v hodnote 4 813 eur prispeli jednotlivé subjekty MŠ SR 3 319 eur, Mesto Púchov 498 eur, škola 498 eur a Rada rodičov 498 eur.
Elektronizácia a revitalizácia zariadení školského stravovania - na úspešný projekt v hodnote 4 700 eur prispeli jednotlivé subjekty MŠ SR 2 500 eur, Mesto Púchov 300 eur, škola 1 000 eur, Rada rodičov 900 eur.
Športové triedy - podpora vzniku športových tried a zlepšenie podmienok v existujúcich športových triedach - na úspešný projekt v hodnote 5 520 eur prispeli jednotlivé subjekty MŠ SR 4 382 eur, Mesto Púchov 382 eur, škola 390 eur, Rada rodičov 366 eur.
Rozvojový program - "Školský vzdelávací program so zameraním na sociálne a osobnostné kompetencie" premena tradičnej školy na modernú - projekt bol neúspešný, ale po menších formálnych úpravách bude opätovne podaný.
Jazykové laboratóriá 2009
Dátum poslednej inšpekčnej kontroly: 4.- 5.6.2008
Druh inšpekcie: Prešetrenie sťažnosti
Inšpekcia bola zameraná na prešetrenie anonymnej sťažnosti v oblasti organizácie a riadenia výchovno-vzdelávacieho procesu. Výsledok kontroly preukázal tri body z piatich ako neopodstatnené, zostávajúce dva body boli opatreniami riaditeľkou školy odstránené.
- priestory školy
Škola má 24 tried a tieto odborné učebne: chémie, fyziky, prírodopisu, geografie, informatiky, školské dielne, tri učebne pre cudzie jazyky, učebňu pre náboženskú výchovu, hudobnú výchovu, audioučebňu, školský klub detí - dve herne, cvičnú kuchynku, tri telocvične, športový areál, viacúčelové ihrisko a učebňu v prírode.
- učebné pomôcky
Škola využíva vo výchovno-vzdelávacom procese množstvo technických pomôcok: dataprojektor, video, DVD prehrávač, CD prehrávače, magnetofóny, televízory, meotary, počítače s prístupom na internet, skenery, tlačiarne a kopírky. Neustále zakupujeme a obnovujeme učebné pomôcky pre jednotlivé predmety a ročníky.
- potreby a pripravované plány
V budúcnosti chceme zriadiť ešte jednu počítačovú učebňu s dataprojektorom a dovybaviť počítačmi odbornú učebňu geografie a dejepisu.
| 1.Dotácie zo ŠR na žiakov | |
| Celková dotácia | 18 313 000 |
| A.MZDY | 10 795 000 |
| - tarifné mzdy | 9 396 000 |
| - osobné príplatky | 1 013 000 |
| - funkčné príplatky | 326 000 |
| - nadčasy | 60 000 |
| B. ODVODY | 3 947 000 |
| C. PREVÁDZKOVÉ NÁKLADY | 3 199 000 |
| - cestovné | 28 000 |
| - energie, voda, telekomunikácie | 859 000 |
| - materiál | 918 000 |
| - údržba | 949 000 |
| - služby | 445 000 |
| D. BEŽNÉ TRANSFERY | 372 000 |
| 2. PRÍSPEVKY OD RODIČOV | |
| Celkový príjem | 171 000 |
| použitie : | |
| - teplo | 76 000 |
| - interiérové zariadenie | 35 000 |
| - pomocky ŠKD | 47 000 |
| - stroje, prístroje a zariadenia | 13 000 |
| 3.FINANČNÉ PROSTRIEDKY NA VZDELÁVACIE POUKAZY | |
| Celková dotácia | 419 000 |
| použitie : | |
| - teplo | 52 000 |
| - materiálové vybavenie | 50 000 |
| - súťaže | 12 000 |
| - mzdové náklady | 305 000 |
| 4. FINANČNÉ PRÍSPEVKY OD RODIČOV | |
| Celkový príjem: | 118 100 |
| použitie: | |
| - pomôcky a projekty | 74 032 |
| - výzdoba školy | 2 193 |
| - krúžky a olympiády | 14 977 |
| - sladkosti Mikuláš a MDD | 13 586 |
| - školský klub detí | 2 109 |
| - lyžiarsky výcvik | 8 026 |
| - náklady Rady školy | 5 740 |
| - knižné odmeny | 6 220 |
| - oprava a údržba | 26 518 |
| 5. INÉ FINANČNÉ PROSTRIEDKY | |
| Celkový príjem : | 93 000 |
| - nájom | 91 000 |
| - úroky | 2 000 |
| Použitie : | |
| - teplo | 25 000 |
| - výpočtová technika | 15 000 |
| - údržba | 53 000 |
- úspešne sme zvládli novú reformu školstva v 1. a 5. ročníku,
- skvalitnili sme výchovno-vzdelávací proces novými učebnými pomôckami,
- venovali sme zvýšenú pozornosť integrovaným žiakom aj prijatím asistenta učiteľa, ktorý sa v zvýšenej miere môže individuálne venovať niektorým integrovaným žiakom priamo na vyučovaní,
- vo viacerých projektoch, ktoré sme v minulom školskom roku vypracovali, sme boli úspešní,
- naši učitelia si mohli i naďalej dopĺňať svoje vzdelanie,
- naďalej sme pokračovali v estetizácii interiéru a exteriéru školy.
Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky:
- súťaže a olympiády - v porovnaní so šk. rokom 2007/2008 sme v rámci okresu postúpili vo vedomostných, kultúrnych i športových súťažiach o niekoľko priečok vyššie. Mimoriadne úspechy sme zaznamenali v matematických súťažiach (viď tabuľku 1i).
- projekty - z piatich podaných projektov sme boli úspešní v troch.
- kvalifikovanosť - v škole nepracoval žiadny nekvalifikovaný pedagóg.
- asistent učiteľa - podarilo sa nám zabezpečiť asistenta učiteľa pre integrované deti, čo sa prejavilo na výsledkoch žiakov.
Oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň výchovy a vzdelávania zlepšiť:
- asistent učiteľa - vzhľadom na veľký počet integrovaných žiakov s rôznymi druhmi postihnutia je potrebný ešte jeden asistent učiteľa.
- výtvarná výchova - škola nemá kvalifikovaného učiteľa výtvarnej výchovy.
Všetci žiaci po ukončení základného vzdelania pokračujú v štúdiu na stredných školách rôzneho typu.
Žiaci majú v škole vyhovujúce hygienické podmienky, je dodržaný časový režim prestávok a poradia vyučovacích hodín.Triedy a odborné učebne svojou veľkosťou vyhovujú normám predpísaným pre daný počet žiakov.Škola ponúka mliečnu desiatu a obedy, ktoré spľňajú všetky predpísané normy a nutričné hodnoty.
| Názov záujmového krúžku | Počet detí |
|---|---|
| Anglický jazyk | 13 |
| Angličtina hrou | 15 |
| Čarovanie v kuchyni | 27 |
| Hádzaná | 21 |
| Hry na internete I. stupeň | 17 |
| Internet a hry | 15 |
| Internet a počítačové hry | 26 |
| Internet a počítačové hry B | 24 |
| Karate | 7 |
| Matematický - 4. ročník | 17 |
| Matematický - 7. ročník | 16 |
| Matematický 2. ročník | 11 |
| Matematický 9. ročník | 25 |
| Počítače a matematika | 6 |
| Počítačový - 1. stupeň | 8 |
| Počítačový - 2. stupeň | 17 |
| Pohybové hry I. stupeň | 20 |
| Prírodopisno-turistický 2. stupeň | 21 |
| Prírodovedný 2. stupeň | 20 |
| Slovenčina - doučovanie 9. ročník | 27 |
| Slovenčina moja | 20 |
| Stolný tenis I. | 11 |
| Stolný tenis II. | 15 |
| Strelecký | 11 |
| Šikovné ruky | 20 |
| Šikovné ruky - 2. stupeň | 21 |
| Športový - 1. stupeň | 16 |
| Športový PK 1. stupeň | 12 |
| Výtvarno-aranžérsky | 22 |
| Výtvarný | 17 |
| Zábavná angličtina - 1. stupeň | 26 |
Škola v spolupráci s Radou rodičov organizovala tieto akcie: Európsky deň rodičov, Mikuláš, MDD, Vianočná a Veľkonočná burza, zbery, výlety a exkurzie. Rada rodičov pomáha spolufinancovať lyžiarsky výcvik žiakov 7. ročníka, prepravu žiakov na súťaže, odmeny žiakov za súťaže a olympiády, projekty - v tomto školskom roku to bol finančný príspevok na tri úspešné projekty v celkovej sume 1 764 eur.
Prezentácia stredných škôl, návšteva žiakov 1. ročníka deťmi z materskej škôlky, Deň otvorených dverí na radnici a v Župnom dome, Dni otvorených dverí na jednotlivých stredných školách, Projekt VČELA, besedy s mestskou políciou v predmete dopravná výchova, Mikulášsky jarmok, City vision, Protidrogový koncert, návštevy akcií organizované CVČ, Domom kultúry a zriaďovateľom.
Vypracoval: Mgr. Viera Flimmelová - riaditeľka školy
Mgr. Jana Kucejová - štatutárna zástupkyňa riaditeľky školy
V Púchove, 2. októbra 2009
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 5. októbra 2009
Rada školy odporúča zriaďovateľovi Mestu Púchov
schváliť - neschváliť
Správu o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach za školský rok 2008/2009.
..............................................................................
Mgr. Mária Marciňová - predseda Rady školy pri Základnej škole Púchov, Ul. Gorazdova 1174/2
Mesto Púchov ako zrriaďovateľ Základnej školy v Púchove, Ul. Gorazdova 1174/2
schvaľuje - neschvaľuje
Správu o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach Základnej školy v Púchove, Ul. Gorazdova 1174/2 za školský rok 2008/2009.
....................................................................................
Mgr. Marián Michalec - primátor Mesta Púchov
Powered by aSc EduPage